Vyhledat


Chci posílat nové články, informace o kurzech, přednáškách a novinkách

Spolupráce se svým strachem


Čtení článku zabere: 7 min

Proč máme strach? 
Jednoduše z toho důvodu, že nevíme co nás čeká, většinou máme strach z neznámého. Případně z něčeho co už se nám v životě stalo a nějakým způsobem jsme se vůči dané situaci zablokovali. Ale žádná situace není jak přes kopírák, žádná se neopakuje úplně stejně. Přišla nám do cesty příležitost, ale mi se jí nechytneme jelikož se bojíme z různých důvodů že to nezvládneme. Strach je forma zkoušky jestli jsme se v dané oblasti opravdu posunuli, případně o překonání určitého vzorce myšlení. To jestli daný krok uděláme jinak či pojedeme ve svých “pohodlných” kolejích dál, je jen na nás

Co můžeme udělat pro to, aby strach pracoval pro náš prospěch? 
Strach je důležitá pomůcka k tomu, že se nám objevila cesta, která ale může a nemusí být nebezpečná. Co můžeme udělat, nejdřív si musíme uvědomit, že strach máme, pak ho musíme přijmout – ano je tady, mám strach, je to tak. Můžete si se svým strachem popovídat. Jaké učení jsi mi přinesl? A pak transformovat, co s tím mohu dělat abych s ním spolupracovala a navázala bližší vztah. To uděláme úplně jednoduše můžeme využít toho co mi bylo dáno, své smysly. Skrze smysly si mohu ověřit, zda je pro mě cesta opravdu nebezpečná nebo se jen bojím neznámého. Naše hlava nám totiž říká, že máme strach, pokud s ní budeme bojovat, nebo jí ignorovat, tak nám to nepomůže. Jednoduše proto, protože se můžeme dostat potlačeným strachem až k paralyze. Kdy už málo kdy bez pomoci někoho jiného si umíme pomoci sami. Proto je důležité se strachem spolupracovat. Uchopit ho, podívat se na to proč strach mám, a jestli je můj strach oprávněný či ne.

Jak pracovat se svými smysly, aby mi pomohli v práci se svým strachem?
Úplně jednoduše, uvedu příklad. Před dvěma lety se mi stala situace, která pro mě byla velice silná. Měla jsem mluvit před 75. lidmi a já se dostala do paralýzy, nechápala jsem proč, protože před lidmi mluvím dost často, ale je Pravda, že ne před tolika. Najednou jsem ztuhla, začala se klepat a nemohla se ani hnout. V mysli se mi promítaly minulé životy, kdy jsem vedla různé revoluce, odboje, povstání, rebelii, a čarodějky, vždy mezi publikem byl nějaký Jidáš, díky kterému to vedlo až k mé popravě: oběšením, upálením, useknutím hlavy, dýka do zad, do krku a podobně. Nemohla jsem se ani nadechnout a tím se dostávala do větší paralýzy. A tak jsem začala pomalu dýchat. Když jsem se pomocí dechu trošičku vice uklidnila a vice se propojila se svým duchem bylo mi řečeno ať použiji své smysly k tomu, abych si ověřila, jestli je vše v pořádku. Začala jsem se tedy rozhlížet po lidech, před kterými jsem měla mluvit. Nejen obyčejným zrakem, ale i svým vnitřním zrakem. Pak jsem načichla atmosféru prostoru a lidí, kteří v přednáškové místnosti byli, začala jsem poslouchat svůj vnitřní hlas a věděla jsem, že mohu pokračovat, že je vše v pořádku. Co se v tu chvíli stalo? Zvědomnila jsem své smysly, zpřítomnila se, a dala jsem tím logické argument hlavě (hlava potřebuje logiku), která na základě toho začala se mnou daleko vice spolupracovat. Tím jsem transformovala svůj strach a posunula se dál, jak ve své práci, tak ve svém osobním životě. 


Přeji i vám hodně úspěchů, pokud by Vám to samotný nešlo můžete se na mě obrátit,

Krásný den s vaším strachem
Přeje Eva Eywa Zelínová

sdilet

Novinky & události

Centrum regenerace a znovuzrození

telefon: +420 725 817 969

e-mail: eywa@mistoznovuzrozeni.cz

otevírací doba: dle dohody

Poslat kopii zprávy

Nejsem robot: 6+6=