Vyhledat


Chci posílat nové články, informace o kurzech, přednáškách a novinkách

Agresivita jako šance


Potlačení agresivity a jeho důsledky.
Většina lidí má v sobě agresivitu potlačenou je to tím, že se agresivita bere jako něco velice špatného co se nesmí co je zakázáno, což má za následek nepřijetí tohoto našeho aspektu, této naší součásti a tím pak dochází k potlačení agresivity. Což v důsledku má velmi negativní vliv na náš život, pokud jsme spíš uzavření lidé o to to máme horší, protože z toho můžou vzniknout, pokud to dlouho neřešíme, spoustu druhů nemocí jako je například rakovina (agresivitu otočíme sami proti sobě a tím začne agresivita požírat nás stejně jako rakovina, více o tomto jevu najde v knize: Symbol jako nemoc nebo Nemoc jako řeč duše). Pokud jsme lidé otevření může důsledek dlouhodobého potlačování agresivity vést až k šikaně, násilí, vraždě páchaných na jiných lidech. Což jak víte je ve světě velice časté právě proto, že většina lidí nemá k agresivitě pozitivní stav a potlačuje tento aspekt v sobě. 

Co je na agresivitě pozitivního?
Už jen to, že jste na světě je projev agresivity. Když se spojí spermie s vajíčkem, je to pěkný třesk = projev agresivity. Když se rodí nový život, je to projev agresivity, když na Jaře pučí pupeny rostlin  na stromech a rodí se tím nový život, rozvíjí se květina, roste semínko, to vše je projev agresivity. Je to doslova boj za holý život a bez agresivity to nejde.  Když lev loví svou kořist, také k tomuto činu potřebuje spoustu agresivity, jinak by zemřel hlady. Agresivita je boj o holý život, o prosazení sebe sama v životě, o tom jít si za svým snem, a proto je zapotřebí dát jí do rovnováhy.

Jak agresivitu uvolnit když jí mám v sobě hodně?
Pokud v sobě máte hodně potlačené agresivity doporučuji jí dostat ven nějakým bojovým uměním, který s tímto aspektem pracují a zjemňují. Také je možnost si vzít polštář a uvolnit agresivitu do něj. Nebo si vzít krabici a nůž a krabici nožem probodat. Záleží na tom jak moc jí máte v sobě potlačenou a co Vám je příjemné, je soustu jiných možností, najděte si tu svou, ale je potřeba jí uvolnit, jinak vybouchne jako přetlakovaný papiňák ve chvíli, když můžete nést daleko těžší následky svých činů. 

Jak agresivitu přijmout?
Najděte ve svém životě moment, když Vám agresivita přinesla něco pozitivního, například, díky tomu, že jste si šli „agresivně“ za svým jste dosáhli svého cíle. Nebo že jsou na světě vaše děti, nebo jste někomu zachránili život, nebo i sobě. Najděte tento moment, to se přijímá daleko snáz. Postupně hledejte více a více těchto momentů, pokud to půjde hned tím lépe. Ale netlačte na pilu, nechte tomu volný průběh. Tento pozitivní aspekt začněte v sobě živit. A přijímat, až se pak ve Vašem životě začne projevovat  čím dál víc tento pozitivní aspekt, který k životu potřebujeme, bez něho nelze v životě obstát již v počátku. Až tento aspekt přijmete můžete ho pomalu začít zjemňovat.
  
Co se stane s tím negativním aspektem? 
Když začnete přijímat ten pozitivní aspekt nakonec se dostane do rovnováhy a negativní aspekt se začne pomalu z Vašeho života vytrácet.


Přeji hodně úspěchů, pokud Vám to samotným nepůjde můžete se na mě obrátit, mohu Vám s tímto tématem také pomoci, http://mistoznovuzrozeni.cz/_spdf/%3Ca%20href formou vědomého tance, kde se touto tématikou budeme hloubkově zabývat. Případně formou konzultace, přednášky a vědomé práci s agresivitou, 

Krásný den s vaší agresivitou,
Přeje Eva Eywa Zelínová

sdilet

Novinky & události

Centrum regenerace a znovuzrození

telefon: +420 725 817 969

e-mail: eywa@mistoznovuzrozeni.cz

otevírací doba: dle dohody

Poslat kopii zprávy

Nejsem robot: 8+9=